Dzisiaj jest: 18/02/2018 20:40:22, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Seria podpaleń na Os. Młodych. Mieszkańcy żyją w strachu!
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 13 luty 2018 10:57

news3: 2018.02.13 podplalenia osiedle3.jpg


Seria podpaleń na Osiedlu Młodych. Mieszkańcy żyją w strachu!


Już kilkanaście zdewastowanych klatek, trzy serie podpaleń, piroman działający pod osłoną nocy i życie w ciągłym strachu - w takiej rzeczywistości muszą funkcjonować ostatnimi czasy mieszkańcy Osiedla Młodych w Olkuszu. Pojawiają się przy tej okazji różne pomysły, mające na celu poprawienie stanu bezpieczeństwa. A gdzie w tym wszystkim są władze miasta? Czy ich to w ogóle interesuje?


Najpierw w nocy z 25/26 stycznia br. nieznany sprawca dokonał podpaleń klatek przy ul. Sosnowej, Tuwima, Konopnickiej, Reja, Krasińskiego czy nawet na Pakusce przy ul. Legionów Polskich. W klatce na ul. Sosnowej zniszczenia były tak duże, że klatka wymagała generalnego odmalowania. Następne podpalenie miało miejsce w nocy z 31 stycznia/1 lutego w klatkach na ul. Orzeszkowej i Konopnickiej. W końcu w ostatkowy weekend z 10/11 lutego zniszczono kolejne kilkanaście klatek przy ul. Nałkowskiej, Żeromskiego, Baczyńskiego, Konopnickiej, Reja, Krasińskiego. W większości przypadków zniszczone zostały lub częściowo nadpalone gabloty ogłoszeniowe. W jednym przypadku nawet domofon nie uchronił przed wandalizmem. Na ul. Reja jedna z klatek została zdewastowana dwukrotnie: najpierw zniszczono w niej gablotę przy pierwszej serii podpaleń, a przy okazji ostatnich zdarzeń sprawca podpalił wycieraczkę przy drzwiach mieszkania.


news3: 2018.02.13 podplalenia osiedle2.jpg


- Wszystkie przywoływane powyżej przypadki wpływają bezpośrednio na stan bezpieczeństwa, mieszkańcy czują się wysoce zaniepokojeni i pełni obaw o swoje zdrowie i dobytek. Za chwilę bowiem sprawca, czując się bezkarnie, zacznie podpalać drzwi mieszkań czy samochody - mówi radny Michał Mrówka, który skierował do burmistrza Piaśnika interpelację o podjęcie pilnych działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Osiedla Młodych. - Doskonale pamiętamy niedawne przypadki podpaleń koszy czy samochodów na Osiedlu. W związku z tym chciałbym wezwać Pana do podjęcia skutecznych działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na Osiedlu Młodych, jak również na pozostałych olkuskich osiedlach - piszę w wystosowanym do burmistrza piśmie radny. Co zatem proponują władze miasta? Wydaje się, że nic, bowiem od pierwszych podpaleń mija już praktycznie 3 tygodnie a burmistrz Piaśnik nie reaguje, uciekając niejako od rozwiązania problemu. Być może obojętność czy opieszałość burmistrza może wynikać z tego, że do serii podpaleń doszło na terenie, którym zarządza Olkuska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Nie ulega jednak wątpliwości, że niezależnie od tego na czyim terenie doszło do aktów wandalizmu, mieszkają tam mieszkańcy, przed którymi nie można chować głowy w piasek.


Pojawiły sie zatem pomysły montażu osiedlowego monitoringu czy przywrócenia w klatkach instalacji domofonowej. Tymczasem radny Mrówka sugeruje jeszcze inne rozwiązania. Po pierwsze proponuje zwiększenie patroli Straży Miejskiej oraz wspólnie prowadzonych z Policją. Po drugie wnioskuje o poruszenie tematu podpaleń na posiedzeniu komisji Rady Miejskiej, na które warto byłoby zaprosić przedstawicieli Policji czy Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Po trzecie radny przedstawia ciekawe rozwiązanie: możliwość czasowego przeniesienia fotokomórek, które w tym momencie obserwując śmietniki, wyłapują osoby które podrzucają do nich gabaryty. Kamery te mogłyby być umieszczone w różnych lokalizacjach na Osiedlu Młodych i w ten sposób powinny prewencyjnie odstraszyć sprawcę lub przyczynić się do jego zidentyfikowania i schwytania. Jaki pomysł w tym temacie będzie miał burmistrz, dowiemy się zapewne z kolejnego artykułu sponsorowanego.


red.

Komentarze Facebook
Kategorie wpisów
Miejsce na twoją reklame tel, 794-777-117

© 2013-2017 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.05

4,796,853 Unikalnych wizyt