Dzisiaj jest: 18/02/2018 20:40:43, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Autobus widmo jeździ z Olkusza do Trzebini
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 16 styczeń 2018 22:52

news3: 2018.01.16 autobus.jpg


Autobus widmo jeździ z Olkusza do Trzebini


Być może niewielu pasażerów wie, że od 2 stycznia br. jeden z kursów komunikacji miejskiej został wydłużony do Trzebini. Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" uruchomił połączenie spod Super-Samu do dworca PKP w tym sąsiednim mieście. Problem w tym, że informacji na ten temat na próżno szukać na oficjalnej stronie Związku, stosownego komunikatu nie ma również na przystankach. Można zadać zatem pytanie: po co jeździ autobus, o którym pasażerowie praktycznie nie mają informacji?


Na stronie Związku Komunalnego „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie możemy przeczytać, że od 2 stycznia 2018 roku kurs linii Lb z przystanku Trzebinia PKP do Lgoty o godzinie 18:25 oraz kurs z Lgoty do Trzebinia PKP o godzinie 18:41 zostają zlikwidowane. Zostaje przedłużony kurs linii 457 z Olkusza (odjazd z Olkusz Supersam o godz. 18:15) do Trzebinia PKP przez Lgota (odjazd z Lgoty o godzinie 18:39) oraz kurs z Trzebinia PKP w kierunku Olkusza przez Lgotę o godzinie 18:55. Tymczasem na stronie olkuskiego odpowiednika Związku Komunikacyjnego brak jest wzmianki na ten temat. ZKG „KM” ograniczył się tylko do rozwieszenia nowych rozkładów jazdy. Drobnymi literami w legendzie zaznaczono jedynie, że kurs realizowany jest na dworzec PKP w Trzebini.


news3: 2018.01.16 linia do trzebini.jpg


Jak udało nam się ustalić, autobus linii 457 na odcinku od Lgoty do Trzebini jeździ praktycznie pusty. Niewielu pasażerów ma świadomość, że wyruszając z Olkusza może dojechać bez przesiadki do stolicy sąsiedniej gminy. Związek nie zadbał o szersze rozpropagowanie nowego połączenia. - Gdyby kursów było więcej i były one odpowiednio rozreklamowane, jestem przekonany, że znaleźliby się chętni na dojazd w kierunku Chrzanowa. Jest trochę ludzi z Olkusza pracujących właśnie w Trzebini i Chrzanowie m. in. w szpitalu czy w ZUS-ie. Już nie wspomnę o możliwości przesiadki na pociąg na dalszą trasę - przekonuje Marcin, który codziennie dojeżdża samochodem do sąsiedniego powiatu. Autobus widmo do Trzebini wyjeżdża z olkuskiego Super-Samu o 18:15. W drogę powrotną wyrusza o 18:55. Kurs linii 457 zastąpił zlikwidowane połączenie realizowane dotąd przez chrzanowski Związek oznaczony symbolem Lb.


Niestety Zarządowi olkuskiego ZKG"KM" nie zależy na zdobyciu nowych klientów. A przecież nowi pasażerowie mogliby sprawić, że połączenie byłoby bardziej rentowne. Więcej pasażerów to większe wpływy z biletów. Jak widać, urzędnicy nie przejmują się kosztami... w końcu dotacja do gminnej komunikacji pochodzi z kieszeni mieszkańców Olkusza.


red.


fot. autobusow ZKG KM

Komentarze Facebook
Kategorie wpisów
Miejsce na twoją reklame tel, 794-777-117

© 2013-2017 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.05

4,796,854 Unikalnych wizyt