Dzisiaj jest: 21/03/2018 03:00:15, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Matematyka da się lubić i niesie perspektywę na przyszłość
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 17 lipiec 2017 20:15

news3: 2017.07.17 matematycy.jpg


Matematyka da się lubić i niesie perspektywę na przyszłosć


Królowa nauk – matematyka -  dla niektórych jest koszmarem, który przemija wraz z pozytywną oceną egzaminu dojrzałości, dla innych zaś życiową pasją lub wręcz stanowi hobby. Z roku na rok patrzy się z dumą na tych którzy najlepiej uporali się z egzaminem maturalnym z tego przedmiotu, w szczególności na poziomie rozszerzonym. W tej kategorii Olkusz nie może być zawstydzony, a wszystko za sprawą doktoranta AGH Łukasz Jarosińskiego, którego trzej wychowankowie napisali rozszerzoną maturę z matematyki najlepiej w powiecie. Uczniowie zgodnie powtarzają: nie byłoby sukcesu tej skali, gdyby nie pomoc Pana Łukasza.


Łukasz Jarosiński jest założycielem i jedynym wykładowcą w „szkole maturzystów”, która  przygotowuje stacjonarnie uczniów do matury z matematyki w Olkuszu, Krakowie oraz on-line z całej Polski. Jest pasjonatem matematyki, który w latach szkolnych wygrywał liczne konkursy i olimpiady matematyczne oraz fizyczne. Swoje zamiłowanie do nauk ścisłychi postanowił połączyć z biznesem, owocem czego powstała prywatna szkoła, która rokrocznie zajmuje czołowe miejsca w rankingach szkół prywatnych pod względem wyników z matematycznych matur. Uczniowie „szkoły maturzystów” poprawiają swoje wyniki z matur próbnych nawet o ponad 60 %. Na wyróżnienie jednak zasługuje trójka z nich, których wyniki okazują się być najlepsze nie tylko w powiecie, ale w ścisłej czołówce całej Polski.


Jakub Tomsia napisał maturę rozszerzoną z matematyki na 100 %. Podobnie jak Jarosiński od zawsze był zafascynowany matematyką. Jest laureatem diamentowego indeksu AGH z matematyki, gdzie dostał się na najlepszy kierunek studiów - Informatykę. Może się również pochwalić rewelacyjnymi wynikami z języka angielskiego, w szczególności osiągnięcia poziomu C1 z międzynarodowego egzaminu FCE. Zdobył również nagrodę „Taon” w konkursie fizycznym „Lwiątko”, a maturę rozszerzoną z fizyki napisał na 93 %. – Byłem pewien, że po kursach Pana Łukasza napiszę maturę bardzo wysoko ocenia maturzysta i dodaje: – Kurs poleciłbym każdemu, zarówno osobom ambitnym i zdolnym, które na kursie mogą trafić na bardzo ciekawe i wymagające zadania jak i tym, którzy mają spore zaległości z matematyki, ponieważ na kursie cały materiał jest powtarzany bardzo przystępnie i szczegółowo.


Jego kolega Jakub Płotnikowski wyraża się w podobnym tonie: Kurs maturalny miał niewątpliwie ogromny wpływ na mój osiągnięty wynik a poruszone na nim zagadnienia pojawiły się na egzaminie maturalnym, w tym kilka zadań niemal identycznych. Dzięki temu Jakub uzyskał wynik 98 % na maturze rozszerzonej i podobnie jak jego kolega wybrał na kierunek studiów informatykę. Może się również pochwalić innymi osiągnięciami: 96 % z matury rozszerzonej z języka angielskiego oraz zdobyciem tytułu „Kaon” na konkursie fizycznym "Lwiątko". Znam mnóstwo osób, które zrobiły ogromny progres właśnie dzięki temu kursowi. Jedną z tych osób jestem również ja, 64 % na maturze próbnej do końcowego 98 % to duży progres. Zdecydowanie polecam kurs młodszym kolegom, nie będą nim zawiedzeni – dodaje Płotnikowski.


Trzeci z uczniów, Krzysztof Pokorski zdał maturę rozszerzoną z matematyki na 94 %. Tak wysoki wynik sprawił, że również znalazł się w elitarnym gronie studentów Informatyki na AGH. O tym kierunku marzył już wcześniej, gdyż ukończył warsztaty informatyczne prowadzone przed wydział IEiT (AGH). Oprócz tego może również pochwalić się uzyskaniem certyfikatu FCE z języka angielskiego. Kurs zdecydowanie poszerzył oraz uporządkował moją wiedzę zdobytą w Liceum. Pan Łukasz dokładnie omówił najczęściej popełniane błędy na maturach, co pozwoliło mi ich uniknąć i zaowocowało wysokim wynikiem. Zajęcia przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze, dlatego zdecydowanie polecam ten kurs – zachwala Pokorski.


Warto dodać, że szkoła prowadzona przez Łukasza Jarosińskiego rokrocznie uzyskuje bardzo wysokie wyniki w nauczaniu. W porównaniu ze średnią krajową (37 %), uczniowie „szkoły maturzystów” w tym roku uzyskali średni wynik 74 % z matury rozszerzonej (w 2016 r. odpowiednio: 31%, 72%). Pozwala to uczniom tej szkoły dostawać się na najlepsze kierunki studiów: przede wszystkim na polecaną informatykę na AGH. Pan Łukasz zachęcał nas do podjęcia studiów na tym kierunku – dodają wspólnie uczniowie. Nie jest tajemnicą, że studenci z tych kierunków dostają bardzo dobrze opłacaną pracę już na drugim roku studiów.


Najlepszym maturzystom Srebrnego Grodu życzymy samych sukcesów w dalszej nauce, a Panu Łukaszowi kolejnych owocnych lat pracy z maturzystami. Przyszłorocznych maturzystów zachęcamy do udziału w kursach, które jak pokazują wyniki- są ewenementem na skalę krajową.


Kontakt do Pana Łukasza Jarosińskiego: 506 532 926 ; lukasz.jarosinski@yahoo.pl

Komentarze Facebook
Kategorie wpisów
Miejsce na twoją reklame tel, 794-777-117

© 2013-2016 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.09

30,002 Unikalnych wizyt