Dzisiaj jest: 21/03/2018 02:50:25, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Piasnowicze, czyli jak starostwo zatrudnia kolejne osoby
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 14 lipiec 2017 08:44

news3: 2017.07.14 piasny.jpg


Piasnowicze, czyli jak starostwo zatrudnia kolejne osoby


Zapowiadają się personalne żniwa w olkuskim starostwie. Po fali zwolnień na początku kadencji starosta Paweł Piasny w zaledwie w 4 dni ogłosił sześć naborów na wolne stanowiska pracy.


W styczniu 2014 roku pod pozorem oszczędności zwolniono z olkuskiego starostwa 9 osób. A wszystko w myśl zasady, że w olkuskim starostwie mamy przerost zatrudnienia. Podejmując te decyzje kierowano się oszczędnościami. Czy po trzech latach urząd postanowił zmienić filozofię? W zaledwie 4 dni – pomiędzy 7 a 10 lipca Paweł Piasny rozpisał aż 6 naborów na stanowiska urzędnicze.


Władze powiatu chcą zatrudnić łącznie 7 osób tj. specjalistę w Wydziale Budżetu, dwóch kasjerów oraz specjalistę w Wydziale Rachunkowości, specjalistę w Wydziale Komunikacji i Transportu, geodetę w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru oraz podinspektora w Wydziale Architektury, Budownictwa i Inwestycji.


Oferty pracy zainteresowane osoby mogą składać do 17 i 20 lipca (w zależności od rodzaju oferty). Wymagania na niektóre stanowiska nie są wysokie: wystarczy posiadać wykształcenie wyższe i znajomość kilku ustaw. W przypadku kasjera wystarczy posiadać wykształcenie średnie oraz jak to nazwano „kwalifikacje zawodowe”.


Co ciekawe kilka miesięcy temu w naborze ogłoszonym przez władze powiatu wystartowała szwagierka Pawła Piasnego. Żona brata starosty okazała się najlepsza w konkursie i rozpoczęła pracę w Wydziale Komunikacji i Transportu. Czy i tym razem będzie podobnie? Przypomnijmy, że w cieniu facebookowych ostrych komentarzy i deklarowanej transparentności, władze powiatu mają wpływ na obsadzanie całkiem sporej liczby urzędniczych stanowisk.


W listopadzie 2016 r. Kierownikiem Działu Inżynierii Ruchu i Uzgodnień w podległym pod Starostwo Powiatowe Zarządzie Drogowym został radny powiatowy Dariusz Rzepka, który wygrał konkurs na to stanowisko. Z kolei żona Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu i byłego burmistrza Olkusza - Anna Curyło-Rzepka - została  powołana przez Zarząd Powiatu na stanowisko Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.


W podległym pod powiat Zarządzie Drogowym pracę znalazł także kolejny radny powiatowy i były włodarz Wolbromia Jan Łaksa. Ale to nie jedyne przypadki. W ostatnim czasie konkursy na stanowiska dyrektorskie wygrywają także kandydaci, którzy w poprzednich wyborach samorządowych startowali z listy komitetu wyborczego OdNowa. Szefem komitetu i kandydatem na burmistrza był nie kto inny jak Paweł Piasny.


Jeszcze niedawno starosta Paweł Piasny na swoim profilu społecznościowym atakował lokalnych działaczy PiS, którzy obejmowali funkcje w różnego rodzaju urzędach państwowych. Być może nadszedł czas, aby to starosta uderzył się teraz w swoje piersi… 


red.


fot. gazeta krakowska

Komentarze Facebook
Kategorie wpisów
Miejsce na twoją reklame tel, 794-777-117

© 2013-2016 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.08

29,959 Unikalnych wizyt