Dzisiaj jest: 21/03/2018 03:05:04, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Remont ul. Parcówka zależny od budowy galerii handlowej
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 12 lipiec 2017 18:20

news3: 2017.07.12 remont parcowki.JPG


Remont ul. Parcówka zależny od budowy galerii handlowej


Remont uzależniony od powstania galerii handlowej i wykonany przez prywatny podmiot. Taki pomysł na ul. Parcówka mają władze Olkusza. Galeria, której budowa miała rozpocząć się jeszcze w ubiegłym roku, póki co nie powstała, a jej "być albo nie być" trzyma w napięciu nie tylko miłośników zakupów, ale również mieszkańców nieutwardzonej, sąsiadującej z tym obiektem ulicy. Gmina już 3 lata temu zaplanowała przebudowę ul. Parcówka. Jednak do dziś asfaltu na tej ulicy nie ma.  


- Nie mają szczęścia mieszkańcy ul. Parcówka. Czekają i czekają całymi latami na bardzo potrzebne inwestycje - czytamy w interpelacji, jaka w czerwcu br. została skierowana do burmistrza Olkusza. Chodzi o remont ulicy, znajdującej się w ścisłym centrum miasta. Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kucharzyk ośmielił się zapytać o tę sprawę Romana Piaśnika. – Zwracam się do Pana Burmistrza z pytaniem czy (...) zadanie inwestycyjne pn. "Przebudowa ul. Parcówka" zostanie wykonane w całości w 2017 r. bowiem do końca roku pozostało już tylko sześć miesięcy a przy założeniu że nawierzchni asfaltowych nie wykonuje się zimą to już tylko cztery miesiące, a zamówienia publiczne wymagają czasochłonnych procedur. Piaśnik nerwowo zareagował na tę interpelację i radnemu "nawrzucał", a ten pokornie te uwagi przyjął. Nie wchodząc jednak w te dywagacje, skupmy się na problemie z ul. Parcówka.


W odpowiedzi na złożoną interpelację możemy przeczytać, że w latach ubiegłych wykonano w części sieć kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego ul. Parcówka. Gmina zaplanowała kontynuację przebudowy tej ulicy w roku bieżącym, w związku z planowaną budową galerii handlowej. W przeszłości wielokrotnie pisaliśmy o planowanej budowie galerii. Budowa obiektu, zaprojektowanego między ul. Sławkowską oraz DK-94 i w sąsiedztwie ul. Parcówka miała ruszyć jeszcze w ubiegłym roku. Jednak na placu budowy hula wiatr i nic w tym miejscu nie powstaje.


Gmina od kilku miesięcy prowadziła rozmowy i korespondencję z firmą Land2B 05 Sp. z o.o. – inwestorem Centrum Handlowego „Quick Park”. – Negocjacje okupione były licznymi spotkaniami oraz uzgodnieniami dotyczącymi m.in. zapewnienia rozwiązań komunikacyjnych optymalnych dla wszystkich mieszkańców Olkusza i okolic. Zwracano szczególną uwagę, aby funkcjonowanie ww. centrum handlowego nie utrudniało mieszkańcom sąsiednich nieruchomości korzystania z ich nieruchomości. – czytamy w odpowiedzi na interpelację. Ostatecznie na początku kwietnia br. zawarto umowę partnerską między Gminą Olkusz a Inwestorem galerii, w której Quick Park przystał na propozycję Gminy i zadeklarował m.in. dokończenie przebudowy ul. Parcówka. Mieszkańcy pytają kiedy zatem ich ulica będzie zrobiona?


W dalszej części odpowiedzi na interpelację możemy przeczytać, że obecnie Inwestor jest w trakcie uzupełniania uprzednio złożonego wniosku o pozwolenie na budowę. Roboty budowlane zostaną zakończone nie później niż do końca 4-go miesiąca od dnia uzyskania ostatecznej i niezaskarżonej w zwykłym trybie decyzji pozwolenia na budowę Centrum Handlowego. Aktualne prace projektowe przebiegają zgodnie z założeniami inwestora i jest wielce prawdopodobne, iż inwestor wykona przebudowę ul. Parcówka do końca bieżącego roku. Z uwagi na powyższe ustalenia, zakres robót przewidzianych na ul. Parcówka w Olkuszu, nie będzie wymagał wyboru przez Gminę wykonawcy w drodze zamówień publicznych. Inwestor zapewnia, że dysponuje wykonawcą robót budowlanych i deklaruje gotowość do rozpoczęcia realizacji inwestycji, niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Co z tych zamierzeń wyjdzie? Miejmy nadzieję, że mieszkańcom Parcówki wystarczy cierpliwości.


                                                                                                                        Michał Mrówka

Komentarze Facebook
Kategorie wpisów
Miejsce na twoją reklame tel, 794-777-117

© 2013-2016 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.09

30,025 Unikalnych wizyt