Dzisiaj jest: 21/03/2018 03:05:22, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Wyjazdu z Armii Krajowej nie będzie?
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 11 czerwiec 2017 11:51

news3: 2017.06.11 wyjazd AK.jpg


Wyjazdu z Armii Krajowej nie będzie?


Od kilku lat, dokładnie od momentu oddania do użytku południowej obwodnicy Olkusza mieszkańcy Pakuski czekają na otwarcie wyjazdu z ul. Armii Krajowej na ul. Osiecką. Sprawa wydawała się posuwać do przodu, tymczasem na ostatniej sesji Burmistrz Roman Piaśnik zapowiedział, że wyjazdu może wcale nie być.


Sprawa wyjazdu z Armii Krajowej ciągnie się od 2014 r. Opisywaliśmy to w publikacji: Sporne wyjazdy jeszcze długo będą zamknięte. Skutkiem wprowadzonej koncepcji budowy  obwodnicy Olkusza było zamknięcie wyjazdu z ul. Armii Krajowej, Droga ta, leżąc w bliskiej odległości od obwodnicy, została ślepą ulicą. Sprzeciw mieszkańców wobec wprowadzonego rozwiązania skłonił jeszcze poprzednie władze Olkusza do złożenia obietnicy połączenia drogi z ul. Osiecką. Jednak do czasu oddania obwodnicy nie można było wprowadzać zmian do projektu inwestycji. Po jej oddaniu sporządzenie nowego projektu wydawało się czystą formalnością, jednak niespodziewanie na przeszkodzie stanęło starostwo, które inaczej niż miasto rozumiało zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego. Chodziło o kwestie nazewnictwa. Według starostwa Armii Krajowej trzeba traktować jako wyjazd  z drogi publicznej, co jest niezgodne z zapisem planu, a miasto interpretowało ten odcinek drogi jako zjazd na drogę wewnętrzną. Radni dokonali stosownej zmiany klasyfikacji ul. Armii Krajowej właśnie na drogę wewnętrzną. Wcześniej był pomysł wytyczenia drogi wyjazdowej z osiedla po nowym śladzie, a mianowicie po terenie Lasów Państwowych. Jednak rozwiązanie to nie było ani proste, ani tanie. Wykupienie terenów poniżej obecnego wyjazdu od Lasów to koszt bagatela 400 tys. zł. Odstąpiono zatem od tego nieracjonalnego i kuriozalnego pomysłu. W kwietniu ubiegłego roku przystąpiono to zmiany planu zagospodarowania przestrzennego m.in w części dotyczącej feralnego wyjazdu z Armii Krajowej. Na najbliższej sesji 20 czerwca powinna zakończyć się procedura planistyczna.  Jednak stanowisko, jakie wygłosił w tej sprawie ostatnio burmistrz Olkusza może niepokoić i jeszcze bardziej irytować mieszkańców Pakuski i radnych z tej części miasta.


Niesłużące całej sytuacji wokół wyjazdu rozbrzmiała ostatnia wypowiedź burmistrza Romana Piaśnika, zapytywanego przez radnego Wojciecha Panka o wyjazd z Armii Krajowej. -  Ja nie wiem czy podejmę decyzję, że wyjazd zrobimy, dlatego, że coraz więcej mam mieszkańców, którzy przychodzą do mnie, żeby tego wyjazdu nie robić, bo oni nie chcą drogi przelotowej i to nie jest przesądzone czy podejmę taką decyzję, nawet i po zmianie planu zagospodarowania przestrzennego - powiedział na majowej sesji Piaśnik. Można zadać pytanie, o jakich mieszkańcach mówi tutaj włodarz, skoro radny Panek walczący od początku kadencji wraz z drugim radnym Tomaszem Zaborowskim o wyjazd dla mieszkańców, zebrał już 140 podpisów osób domagających się przedmiotowego wyjazdu. - Burmistrz zachowuje się nierozsądnie. Raz jest za, a innym razem przeciw - komentuje radny Wojciech Panek. Zatem mamy kolejną odsłonę niekończącej się historii z absurdalnym wyjazdem, z którego mieszkańcy z nieco wyższym zawieszeniem korzystają nielegalnie.


więcej w materiale filmowym: PULS INFO: Czy powstanie wyjazd...


Michał Mrówka

Komentarze Facebook
Kategorie wpisów
Miejsce na twoją reklame tel, 794-777-117

© 2013-2016 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.04

30,026 Unikalnych wizyt