Dzisiaj jest: 21/03/2018 02:59:26, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Co dalej z parkiem miejskim w Wolbromiu?
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 25 maj 2017 20:48

news3: 2017.05.25 park wolbrom.jpg


Co dalej z parkiem miejskim w Wolbromiu?


Podniszczone drewniane ławki otoczone gęstą i wysoką trawą, niewystarczająco rozwinięta infrastruktura dla pieszych oraz wszechobecne butelki po napojach wysokoprocentowych. Park miejski w Wolbromiu miejscami bardziej przypomina leśne wysypisko śmieci, niż publicznie zorganizowaną przestrzeń zieloną, która ma pełnić funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne.


Pozarastało wszystko. Strach chodzić, bo urządzają popijawy. Hałas, śmieci. Nie ma się kto tym zainteresować – narzeka Pani Janina, mieszkanka Wolbromia, która regularnie odwiedza ze swoją wnuczką plac zabaw zlokalizowany na terenie parku. Głośna, spożywająca alkohol młodzież, niedokończona sieć chodników przechodząca w ścieżki gruntowe, czy wreszcie zalegające na trawniku odpady to nie jedyne utrudnienia, z którymi borykają się mieszkańcy Wolbromia. Na przylegającej do północnej części parku ul. Marii Konopnickiej źle naciągnięte kable trakcyjne zwisają na niebezpiecznie niskiej wysokości, stwarzając realne zagrożenie dla przechodniów i parkujących w tym miejscu kierowców. Daleko od stanu idealnego jest również tutejszy skatepark, po którym nie można się poruszać w bezpieczny dla użytkowników sposób. Problemów z całą pewnością nie brakuje. A rozwiązań?


news3: 2017.05.25 park wolbrom2.png


Punkt dotyczący rewitalizacji parku miejskiego i innych terenów zielonych znalazł się na liście uzupełniających projektów inwestycyjnych w przyjętej przez radnych "Strategii Rozwoju Gminy Wolbrom na lata 2016-2025", która zakłada, że odpowiednio zrewitalizowany park może stanowić ważne miejsce spotkań dla mieszkańców miasta i gminy oraz stać się terenem na którym będzie można uprawiać różnego rodzaju aktywności sportowe i rekreacyjne.


Skontaktowaliśmy się z wolbromskim magistratem z wnioskiem o udzielenie informacji na temat planowanych prac rewitalizacyjnych. Krzysztof Wolczyński – naczelnik działu Techniczno-Inwestycyjnego – poinformował, że inwestycja jest na etapie planowania i znajduje się w dokumentacji strategicznej. Oznacza to, że mieszkańcy muszą jeszcze poczekać na rozpoczęcie się robót budowlanych.


Michał Zasucha

Komentarze Facebook
Kategorie wpisów
Miejsce na twoją reklame tel, 794-777-117

© 2013-2016 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.04

29,998 Unikalnych wizyt