Dzisiaj jest: 21/03/2018 03:01:18, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Doradzą w kwestii emerytury
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 24 maj 2017 20:20

news3: 2017.04.20 zus sala obslugi.jpg


Doradzą w kwestii emerytury


Tylko w ciągu pierwszych 7 dni z usług doradców emerytalnych w ZUS skorzystało ponad 2 tysiące osób. Ponad pół tysiąca z nich otrzymało wyliczenia dotyczące wysokości przyszłej emerytury.


Doradcy emerytalni, od 1 lipca, pojawią się we wszystkich placówkach ZUS w kraju i będzie ich aż 595. Na razie, od 4 maja, pilotażowo pomagają klientom w dwóch oddziałach ZUS, w Zabrzu i w Warszawie. Zadaniem doradców jest pomoc w podjęciu decyzji o momencie przejścia na emeryturę, osobom, które mogą skorzystać z wejścia w życie przepisów obniżających, od 1 października, wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 - dla mężczyzn. W tym celu przedstawiają klientom informacje dotyczące dokumentów niezbędnych do uzyskania emerytury, mówią o zasadach wyliczania jej wysokości i – co niezwykle istotne – w oparciu o dane z konta emerytalnego w ZUS mogą zaprognozować wysokość świadczenia w zależności od momentu zakończenia aktywności zawodowej.


W ciągu pierwszego tygodnia, 13 doradców emerytalnych w 10 placówkach ZUS obsłużyło prawie 2,2 tys. osób i blisko 550 z nich wyliczyło możliwe przyszłe świadczenie. Najczęściej pojawiającymi się pytaniami w kontakcie z doradcami były:


•    Na jakich zasadach ZUS będzie wyliczał emerytury od 1 października?


•    Kiedy najlepiej przejść na emeryturę?


•    Kiedy należy złożyć wniosek o emeryturę?


•    Czy do przyznania emerytury wymagany jest konkretny staż pracy?


Część z obsłużonych klientów wypełniało ankiety dotyczące oceny obsługi prowadzonej przez doradców oraz zakresu udzielanych informacji. Większość ankietowanych bardzo pozytywnie oceniło usługi świadczone przez doradców emerytalnych. W ankietach pojawiły się sugestie, że jak najszybciej ZUS powinien wprowadzić na sale obsługi klientów większą ich liczbę.


Anna Szaniawska


Regionalny rzecznik ZUS


w województwie małopolskim

Komentarze Facebook
Kategorie wpisów
Miejsce na twoją reklame tel, 794-777-117

© 2013-2016 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.06

30,007 Unikalnych wizyt