Dzisiaj jest: 16/01/2018 16:27:26, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Poseł Osuch interweniuje w sprawie sekundników
Czytaj więcej...
Wieści z Wiejskiej
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 11 lipiec 2017 17:55

W ubiegłych latach Poseł Jacek Osuch kilkakrotnie występował do Ministerstwa Infrastruktury z interpelacjami dotyczącymi legalizacji „sekundników”, czyli wyświetlaczy umieszczonych obok sygnalizatorów drogowych informujących kierowców o czasie zmiany świateł. Poprzednia ekipa rządząca PO-PSL pozostawała głucha na apele parlamentarzysty. Sytuacja zmieniła się wiosną tego roku.

Urzędy pracy czekają spore zmiany
Czytaj więcej...
Wieści z Wiejskiej
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 21 marzec 2017 17:20

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ma usprawnić działanie urzędów pracy i poprawić skuteczność aktywizacji osób bezrobotnych. Jednym z proponowanych działań ma być zniesienie obowiązku profilowania bezrobotnych w urzędach pracy. Resort zaproponuje też przekazanie urzędów pracy z samorządów w gestię administracji rządowej. Na proponowane zmiany czekają sami bezrobotni, którzy również dostrzegają potrzebę zmian.

Konferencja prasowa nt. aktualnej sytuacji w kraju
Czytaj więcej...
Wieści z Wiejskiej
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 20 grudzień 2016 20:18

W Biurze Poselskim Posła Jacka Osucha odbyła się konferencja prasowa z jego udziałem dotycząca bieżących wydarzeń politycznych.

Będą zmiany na DK 94 - komentuje poseł Jacek Osuch
Czytaj więcej...
Wieści z Wiejskiej
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 09 grudzień 2016 20:05

Szykują się kolejne zmiany na dk 94 na odcinku Olkusz - Kraków. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem interpelacji Posła Jacka Osucha.

Pozwólcie nam rządzić! Dobre zmiany już są widoczne
Czytaj więcej...
Wieści z Wiejskiej
Napisał: Redakcja, komentarzy: 11
Dodany dnia: 02 luty 2016 13:53

Obrazy: jacekosuchzpre2016.jpg

Pozwólcie nam rządzić! Dobre zmiany już są widoczne
Z posłem Jackiem Osuchem, przedstawicielem polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy rozmawia Puls Olkusza.

Przeciwnicy rządu Beaty Szydło mówią, że w Polsce łamana jest demokracja. Na ulicach manifestują przedstawiciele KOD-u. Czy rząd Prawa i Sprawiedliwości nie powinien nieco zwolnić we wprowadzaniu kluczowych reform w kraju?

Jacek Osuch: Polacy dokonali przed trzema miesiącami wyboru i oczekują bardzo konkretnych zmian. Zmiany te nie mogą być fasadowe, ale muszą realnie uzdrowić nasz kraj. Wiele patologii, które przetoczyły się przez Polskę przez 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej musi zostać napiętnowanych. Trzeba jednak wiedzieć, że są w Polsce potężne grupy interesu, które korzystały z przywilejów i apanaży, a teraz będą mocno protestować używając kłamstw, pomówień i manipulacji. Sam byłem naocznym świadkiem, gdy w sejmie tuż - po wyborach - pod szyldem Nowoczesnej i Platformy stworzył się potężny front do walki z Prawem i Sprawiedliwością. I każdy pretekst do uderzenia w rząd - był i jest - przez te siły cynicznie wykorzystany. Dlatego nie  ma co ulegać histerii antypisowskiej, gdyż dobre zmiany już są widoczne. Jestem przekonany, że prawda zwycięży, a Polacy na własne oczy zobaczą, że ten rząd jest po stronie uczciwych obywateli.  

– Ale na razie mamy bardzo poważne zaniepokojenie instytucji międzynarodowych. W Parlamencie Europejskim odbyła się debata i taką samą próbę dyskusji o demokracji w Polsce chciano przeprowadzić w Radzie Europy.

– Temat gorącej debaty na forum instytucji międzynarodowych niestety wypływa od opozycji, która nie potrafi pogodzić się z przegraną. To przykre, że w dyskusje na temat wewnętrznych problemów Polski wciąga się inne państwa.  Dlatego wspólnie kibicowaliśmy premier Szydło podczas jej wystąpienia w Parlamencie Europejskim. Natomiast to, co wydarzyło się w Strasburgu podczas zgromadzenia Rady Europy pokazało po raz kolejny, że dla ludzi związanych ze „starym układem”, polski interes w ogóle się nie liczy. Pomimo wcześniejszych rozmów, posłowie PO zagłosowali wbrew stanowisku polskiej delegacji. I choć samo głosowanie nie było dla nas pomyślne, to jednak na szczęście zabrakło wymaganej większości 2/3 głosów „za” debatą. Pozostał ogromny niesmak. Szkoda, że interes partyjny posłów platformy Agnieszki Pomaski i Andrzeja Halickiego wygrał w tym przypadku z dobrem całego narodu.

Obrazy: zpre2016.jpg

– Jak to się stało, że zasiadł Pan w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy?  

– Decyzją szefostwa Prawa i Sprawiedliwości została powierzona mi nie tylko prestiżowa, ale i bardzo ważna funkcja przedstawiciela polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Nasz delegacja liczy 12 posłów i 4 senatorów.  Będąc w Strasburgu na zimowej Sesji Zgromadzenia można było zauważyć, że siły liberalne w Europie nie są już tak silne jak kiedyś. Wszyscy zaczynają zdawać sobie sprawę, że fatalna polityka Angeli Merkel i jej politycznych sprzymierzeńców położy się cieniem na przyszłości Europy. Polacy muszą zachować swoją tożsamość, gdyż są silnym i dumnym narodem. Oczywiście zamierzamy współpracować z Europą, ale chcemy być traktowani na warunkach partnerskich. Będąc w Zgromadzeniu Rady Europy daliśmy temu jasny sygnał. Myślę, że swoją postawą zasłużyliśmy na szacunek wśród innych delegatów.

– Czy zatem można powiedzieć, że polski rząd wyszedł wzmocniony z tej potyczki?
– Polacy chcą Europy równej dla wszystkich, szanującej tradycje i historie. Premier Szydło pokazała, że nasz naród nie mamy kompleksów. Dlatego podobnie jak wielu obserwatorów sceny politycznej zgadzam się z teorią, że moralnie zwyciężyliśmy w tych debatach, a rząd uzyskał po raz kolejny kredyt zaufania. Dlatego apelujemy do opozycji: pozwólcie nam wreszcie rządzić! Wyborcy w swoim czasie na pewno rozliczą nas ze składanych zobowiązań. W przeciwieństwem do naszych konkurentów, nie składaliśmy pustych obietnic, ale zapewnialiśmy, że chcemy pracować dla Polski. Ustawy, które są procedowane pokazują kierunki rozwoju: wzmocnienie polityki prorodzinnej, silna gospodarka, solidna edukacja, bezpieczna Polska. Te cele realizujemy każdego dnia pracując dla naszej ojczyzny.  

 

Redakcja

© 2013-2017 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.08

4,749,216 Unikalnych wizyt