Dzisiaj jest: 21/03/2018 03:02:41, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Coraz bliżej powstania Podwórka Nivea w Olkuszu
Czytaj więcej...
Puls Młodych
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 25 czerwiec 2016 00:39

Obrazy: podworko_dla_olkusza.jpg

Coraz bliżej powstania „Podwórka Nivea” w Olkuszu

Ponad 268 tys. głosów – takim rekordowym wynikiem może poszczycić się projekt powstania placu zabaw przy Przedszkolu nr 8 w Olkuszu. Czy niebawem dzięki aktywności naszych mieszkańców powstanie bezpieczne miejsce zabaw dla najmłodszych?

Pomysłodawcą plebiscytu jest znana marka kosmetyczna Nivea. W tym roku w 40 lokalizacjach w całej Polsce zbudowane zostaną rodzinne place zabaw. Akcja wspierać ma integrację i wspólne spędzanie czasu przez rodziców i ich pociechy.

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu akcji przez sporą grupę mieszkańców, Olkusz znajduje się na 2 miejscu listy rankingowej. To imponujący wynik biorąc pod uwagę fakt, iż w konkursie bierze udział aż 957 lokalizacji. Nowoczesny i bezpieczny plac ma powstać przy Przedszkolu nr 8 w Olkuszu (os. Pakuska).

Na olkuski projekt można głosować za pośrednictwem strony www.nivea.pl  jeszcze przez kilka dni - do 30 czerwca włącznie.

Pękło magiczne pól miliona złotych dla Michałka. Nadal brakuje jednak 800 tys. zł.
Czytaj więcej...
Puls Młodych
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 10 maj 2016 21:32

Obrazy: michaek.jpg

Pękło magiczne pól miliona złotych dla Michałka. Nadal brakuje jednak 800 tys. zł. Pomożecie?

Na koncie fundacji siepomaga.pl, która prowadzi zbiórkę na rzecz leczenia Michałka Kalisia znajduje się już ponad pół miliona złotych. Nadal brakuje jednak o 800 tys. zł. Czy uda się zebrać niebagatelną kwotę i mały olkuszanin będzie mógł wyjechać do USA do dr Abramsona ?

Na stronie fundacji www.siepomaga.pl/siatkówczak można codziennie sprawdzać, ile pieniędzy znajduje się już na koncie Michałka Kalisia. We wtorek wieczorem licznik wskazywał, że młodego olkuszanina wsparło kwotą 537 tys. zł. już prawie 27 tys. osób. To ogromna liczba dobroczyńców. Jednak nie jest to nawet połowa niezbędnej kwoty. Koszty leczenia w USA szacowane są bowiem na ponad 1,3 ml zł. Dlatego w akcję pomocy zaangażowało się wiele środowisk. W minioną niedzielę na olkuskim rynku zorganizowano 2 urodziny Michałka. Był tort w kształcie samolotu oraz mnóstwo atrakcji zarówno dla tych starszych jak i młodszych. Kolejną akcję zaplanowano na niedzielę w Bukownie. Koncert odbędzie się o godz. 15:30 w Domu Kultury przy ul. Kolejowej.

Przypomnijmy, że Michałek ma zdiagnozowany siatkówczak obuoczny (bilateral retinoblastoma). – Gdyby rak był w jednym oku... Ale to jest siatkówczak obuoczny. Nasz synek może już nigdy nie zobaczyć naszych twarzy. A my nie chcemy sobie za kilka lat wyrzucać, że mogliśmy dla niego zrobić więcej – podkreślają rodzice olkuszanina. Szansą dla Michałka jest kosztowne leczenie w USA. – Dr Abramson uratował już kilkoro dzieci, które znamy. Chcemy tego samego dla naszego synka. On już zbyt wiele wycierpiał – dodają.

Pomóc można na kilka sposobów:

wysyłając SMS na numer 72365 o treść: S4086. Koszt SMS to 2,46 zł brutto (w tym VAT)

lub wchodząc przez stronę fundacji

www.siepomaga.pl/siatkówczak

i dokonując dowolnej darowizny. Liczy się każda złotówka. Nie pozwól, aby mały olkuszanin już nigdy nie zobaczył swoich rodziców i Srebrnego Miasta.

Obrazy: michalek_-_urodziny.jpg

Urodziny Michałka Kalisia na olkuskim rynku!

Żołnierze Wyklęci w pamięci uczniów
Czytaj więcej...
Puls Młodych
Napisał: Redakcja, komentarzy: 9
Dodany dnia: 21 marzec 2016 21:58

Obrazy: konkurs_wykleci_zwyciezcy_sp10.jpg

Żołnierze Wyklęci w pamięci uczniów

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" wpisał się już na stałe do kalendarza świąt państwowych. 1 marca w różny sposób oddajemy hołd i przypominamy o walczących w  podziemiu antykomunistycznym. Bieg "wilczym tropem", koncerty i konkursy to najbardziej atrakcyjne formy uczczenia tego Święta. Dziś wręczono nagrody w konkursie o Niezłomnych w dwóch olkuskich podstawówkach.

Z inicjatywy Radnych Rady Miejskiej Tomasza Zaborowskiego, Wojciecha Panka i Michała Mrówki został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Żołnierze Wyklęci w naszej pamięci". Konkurs po raz drugi odbył się w Szkole Podstawowej nr 10, natomiast zadebiutował w Szkole Podstawowej nr 3. Zadaniem uczniów w obu placówkach było przygotowanie pracy plastycznej, ukazującej jak w ich wyobraźni prezentują się Żołnierze Wyklęci. Poziom i dojrzałość prac zaskoczyła, a pomysłowość wykonania urzekła organizatorów. Na konkurs wpłynęły aż 42 prace przygotowane przez uczniów klas V i VI z SP nr 3. Uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami po konkursie mówi radny Wojciech Panek. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w obu szkołach dziś przy okazji Święta Wiosny. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy, gry edukacyjne i książki.

Obrazy: konkurs_wykleci_radni_sp3.jpg

Zwycięzcami konkursu w Trójce zostali:

I miejsce – Magdalena Kłosińska, kl. VI a,

II miejsce – Jakub Piekarski, kl. V a,

III miejsce – Kacper Szlęzak, kl. V b,

Wyróżnienie – Natalia Kałat, kl. VI a

Obrazy: konkurs_wykleci_1_nagroda_sp3.jpg

Obrazy: konkurs_wykleci_2_nagroda_sp3.jpg

Obrazy: konkurs_wykleci_wystawa_sp3.jpg

Natomiast w Dziesiątce triumfowali:

I miejsce – Julia Włodarczyk, kl. VI a,

II miejsce – Marcel Rosłon, kl. VI a,

III miejsce – Kacper Machnik, kl. VI a,

Wyróżnienie – Klaudia Włodarczyk, kl. VI a, Lena Kapelańczyk, kl. VI a, Kinga Trzcionkowska, kl. VI a, Daria Solecka, kl. V b.

Obrazy: konkurs_wykleci_zwycieskie_prace_sp10.jpg

Obrazy: konkurs_wykleci_wystawa_sp_10.jpg

To smutne, że za ofiarną walkę w obronie wartości, jaką była Niepodległość Ojczyzny wielu „Żołnierzy Wyklętych” poległo z bronią w ręku, a innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami przypomniał tę bolesną kartę w powojennej historii Polski Wojciech Panek. Tymczasem radny Michał Mrówka zwrócił uwagę, że jeszcze kilka lat temu wątek Żołnierzy Wyklętych w ogóle nie był prezentowany w szkołach:  Tym bardziej niezmiernie się cieszę, że uczniowie podjęli się wyzwania i przejawili zainteresowanie trudną tematyką Żołnierzy Wyklętych, którym winni jesteśmy szacunek i pamięć. Nie jestem pewien, czy dziś potrafilibyśmy się tak heroicznie zachować, jak Oni.  

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Organizatorzy zapowiadają kontynuację tej idei w kolejnym roku.

red.

© 2013-2016 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.06

30,013 Unikalnych wizyt