Dzisiaj jest: 22/09/2017 13:27:25, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Ile wart jest podpis burmistrza Piaśnika? Prawdopodobnie niewiele
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: , komentarzy: 0
Dodany dnia: 12 wrzesień 2017 12:55

Kiedyś wśród ludzi honorowych krążyło takie powiedzenie „słowo droższe od pieniędzy”. Znaczyło ono tyle, że jeśli ktoś coś publicznie powiedział lub podpisał traktowano to poważnie. Nie rzucano słów na wiatr i nie składano obietnic bez pokrycia. W gminie Olkusz te czasy prawdopodobnie minęły. Okazuje się bowiem, że podpisane dwa lata temu porozumienie dotyczące zamiaru wspólnego realizowania inwestycji drogowych przez powiat olkuski z okolicznymi burmistrzami i wójtami może nie zostać zrealizowane… przez Romana Piaśnika, pomimo, iż ten złożył swój podpis na stosownym dokumencie.

Krajówkę czeka przebudowa. To historyczna inwestycja!
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 30 sierpień 2017 18:00

Na tę wiadomość Mieszkańcy Olkusza i tysiące kierowców czekali od lat. Największa w historii Srebrnego Grodu inwestycja coraz bliżej. Wieloletnie starania i wysiłki Posła na Sejm RP Jacka Osucha poskutkowały podpisaniem przez Ministra Infrastruktury programu gruntownej przebudowy DK nr 94 przebiegającej przez Olkusz. Szacunkowy koszt inwestycji to bagatela 114 milionów złotych!

Piasnowicze, czyli jak starostwo zatrudnia kolejne osoby
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 14 lipiec 2017 07:44

Zapowiadają się personalne żniwa w olkuskim starostwie. Po fali zwolnień na początku kadencji starosta Paweł Piasny w zaledwie w 4 dni ogłosił sześć naborów na wolne stanowiska pracy.

Pudrowanie olkuskiego magistratu. Piaśnik kazał wymalować elewację
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 13 lipiec 2017 19:47

Władze Olkusza otworzyły oferty w przetargu na modernizację budynku magistratu. W postępowaniu wzięło udział tylko dwa podmioty, a cena najniższej oferty jest niemal o połowę większa od zakładanego kosztorysu. Co ciekawe pomimo remontu budynek w dalszym ciągu będzie stał pusty.

Remont ul. Parcówka zależny od budowy galerii handlowej
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 12 lipiec 2017 17:20

Remont uzależniony od powstania galerii handlowej i wykonany przez prywatny podmiot. Taki pomysł na ul. Parcówka mają władze Olkusza. Galeria, której budowa miała rozpocząć się jeszcze w ubiegłym roku, póki co nie powstała, a jej "być albo nie być" trzyma w napięciu nie tylko miłośników zakupów, ale również mieszkańców nieutwardzonej, sąsiadującej z tym obiektem ulicy. Gmina już 3 lata temu zaplanowała przebudowę ul. Parcówka. Jednak do dziś asfaltu na tej ulicy nie ma.

© 2013-2017 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.11

4,539,520 Unikalnych wizyt