Dzisiaj jest: 28/07/2017 09:02:30, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Piasnowicze, czyli jak starostwo zatrudnia kolejne osoby
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 14 lipiec 2017 07:44

Zapowiadają się personalne żniwa w olkuskim starostwie. Po fali zwolnień na początku kadencji starosta Paweł Piasny w zaledwie w 4 dni ogłosił sześć naborów na wolne stanowiska pracy.

Pudrowanie olkuskiego magistratu. Piaśnik kazał wymalować elewację
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 13 lipiec 2017 19:47

Władze Olkusza otworzyły oferty w przetargu na modernizację budynku magistratu. W postępowaniu wzięło udział tylko dwa podmioty, a cena najniższej oferty jest niemal o połowę większa od zakładanego kosztorysu. Co ciekawe pomimo remontu budynek w dalszym ciągu będzie stał pusty.

Remont ul. Parcówka zależny od budowy galerii handlowej
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 12 lipiec 2017 17:20

Remont uzależniony od powstania galerii handlowej i wykonany przez prywatny podmiot. Taki pomysł na ul. Parcówka mają władze Olkusza. Galeria, której budowa miała rozpocząć się jeszcze w ubiegłym roku, póki co nie powstała, a jej "być albo nie być" trzyma w napięciu nie tylko miłośników zakupów, ale również mieszkańców nieutwardzonej, sąsiadującej z tym obiektem ulicy. Gmina już 3 lata temu zaplanowała przebudowę ul. Parcówka. Jednak do dziś asfaltu na tej ulicy nie ma.

Mieszkańcom Osady grozi epidemia. Co na to samorządowcy?
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 07 lipiec 2017 17:43

O ogromnych ilościach odpadów zalegających na terenie przedsiębiorstw zlokalizowanych przy osiedlu Klucze-Osada za sprawą ogólnopolskich mediów dowiedział się cały kraj. Unoszący się na kilkaset metrów fetor, latające w okolicy roje much i biegające szczury, które zaobserwowali nasi reporterzy już od miesięcy utrudniały życie lokatorom mieszkającym w bezpośrednim sąsiedztwie wysypiska. Ci postanowili udać się po pomoc do samorządowców. Z jakim skutkiem?

Podejrzany przetarg na śmieci
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 05 lipiec 2017 20:28

Burmistrz Roman Piaśnik może wpaść w poważne tarapaty, jeśli potwierdzą się informacje dotyczące ogłoszonego przez magistrat przetargu na wywóz śmieci. Niektóre wymogi przetargowe mogą budzić wątpliwości, czy postępowanie przypadkiem nie preferowało zawężonej grupy wykonawców? Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, gdyż chodzi o grube miliony. Najtańsza oferta złożona przez dotychczasowego wykonawcę jest o prawie 1,8 mln większa od kwoty, jaką gmina chciała przeznaczyć na realizację tego zamówienia. Gdyby magistrat rozstrzygnął przetarg, wszystkim mieszańcom groziłaby spora podwyżka opłata za wywóz śmieci.

© 2013-2017 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.07

4,441,048 Unikalnych wizyt