Dzisiaj jest: 11/12/2017 19:43:21, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Dyrektor olkuskiego sądu z zarzutami prokuratorskimi
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 28 listopad 2017 22:49


Nie milkną echa poniedziałkowej akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącego zatrzymania dyrektorów sądów w Małopolsce w tym dyrektora olkuskiej temidy Mateusza W. Jak udało nam się ustalić, oprócz samego zatrzymania, agenci dokonali także przeszukań w budynku olkuskiej temidy.

Podziemne przejście zamiast kładki?
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 20 październik 2017 17:12


Temat fatalnego stanu kładki nad torami poruszany był na łamach naszej gazety wielokrotnie. Mieszkańcy południowych osiedli Olkusza mają zablokowane przejście nad torowiskiem, gdyż do ich dyspozycji pozostaje jedynie połowa kładki – od strony centrum miasta. Dotychczas pasażerowie i mieszkańcy przechodzili bezpośrednio przez tory, a Straż Ochrony Kolei sukcesywnie egzekwowała kary za przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wynika, że rozważane jest zastąpienie kładki przejściem podziemnym.

Pyrrusowe zwycięstwo Olkusza. Nowe autobusy pod znakiem zapytania
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 19 październik 2017 19:06


W ubiegłym tygodniu zatwierdzono podział środków na projekty dotyczące poprawy jakości komunikacji zbiorowej. W naszym regionie pieniądze otrzymają 3 powiaty. Niestety nie ma wśród nich Olkusza. Projekt Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” znalazł się dopiero na liście rezerwowej. Czy to oznacza kolejną porażkę Burmistrza Romana Piaśnika?

Kadencja rządu Prawa i Sprawiedliwości na półmetku
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: , komentarzy: 0
Dodany dnia: 04 październik 2017 10:52


25 października upłyną dwa lata od wyborczego sukcesu partii Prawo i Sprawiedliwość. Półmetek kadencji to dobry czas na podsumowanie dotychczasowych działań rządu Premier Beaty Szydło. Co udało się osiągnąć obozowi rządzącemu? Jakie są plany na kolejne lata? Postanowiliśmy o to zapytać Posła na Sejm RP Jacka Osucha.

Burmistrz zafundował mieszkańcom podwyżkę za śmieci!
Czytaj więcej...
Aktualności
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 27 wrzesień 2017 18:51


Na nic zdało się ponowne ogłoszenie przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi, składane jeszcze w poprzedniej kadencji obietnice wprowadzenia ulg przez ówczesnego radnego Romana Piaśnika czy sprzeciw części radnych. Od stycznia o ponad ¼ wzrosną opłaty za wywóz śmieci!

© 2013-2017 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.09

4,701,531 Unikalnych wizyt