Dzisiaj jest: 18/02/2018 20:41:28, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 12 kwiecień 2013 12:17

Mieszkańcy Pomorzan chcą tańszych biletów

Mieszkańcy Pomorzan chcą tańszych biletów w komunikacji miejskiej. Ich osiedle zostało sztucznie podzielone przez Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, który jest organizatorem komunikacji miejskiej. Część osiedla Pomorzan należy do strefy miejskiej przez co bilety są o połowę tańsze. Reszta mieszkańców musi płacić za przejazd autobusem znacznie drożej. 

                – Uważamy, że taki podział jest niesprawiedliwy. Jadąc autobusem z centrum miasta tzw. „strefa miejska” obowiązuje wyłącznie do przystanku Pomorzany Remiza. Pasażer wysiadając na tym przystanku musi zapłacić za bilet normalny 2 zł. Jadąc już jeden przystanek dalej czyli np. do Pomorzan Szkoły cena biletu wynosi nie 2 lecz 3 złote. To dla starszych ludzi i uczniów bardzo duża różnica. Jeszcze więcej płacą osoby, które chcą kupić bilet miesięczny. W strefie miejskiej kosztuje on 60 zł., zaś poza nią aż 90 zł. – mówi pani Maria, mieszkanka os. Pomorzany.

Z inicjatywy zarządu osiedla mieszkańcy postanowili zbierać podpisy w sprawie przedłużenia strefy miejskiej o trzy przystanki: Pomorzany Szkoła, Pomorzany wzniesienie i Pomorzany Las. Tylko w ciągu kilku dni zebrano ponad trzysta podpisów. Teraz trafią one do władz Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Przedstawiciele władz są jednak sceptyczni wobec tych zmian twierdząc, że doprowadzi to do spadku przychodów ze sprzedaży biletów.

Prawdopodobnie problem mieszkańców os. Pomorzany trafi pod obrady zgromadzenia ZKG w którym zasiadają przedstawiciele gmin tworzących Związek. Ideę przedłużenia strefy miejskiej o trzy przystanki popierają także olkuscy radni z różnych opcji politycznych. 

Czytaj więcej
Napisał: Redakcja, komentarzy: 0
Dodany dnia: 08 kwiecień 2013 18:38

brak

Czytaj więcej
Polub nas! facebook plugins
PULS INFO - Telewizja Internetowa
PULS INFO - Głos mieszkańców #1
PULS INFO - Mieszkańcy Pomorzan i Czarnej Góry płacą drożej za komunikację miejską
PULS INFO - Zezwolenie na budowę Olkuskiej galerii handlowej!
Pogoda na dziś
Komentarze - tylko dla zalogowanych
Czarne chmury nad olkuskim TBS-em
JaclawJKL - Na dzień dzisiejszy: Podwykonawcy - T...
Mapa Zagrożeń zamiast chronić przysparza p...
kolo - W rejonie ul. Krasińskiego wystarczy ...
Kiedy na rabsztyński zamek zawitają turyści?
- Ten zamek rozsławi miasto na całą Polskę
Kiedy na rabsztyński zamek zawitają turyści?
- Dobrze że się tym zajęli proszę odbud...
Miejsce na twoją reklame tel, 794-777-117

© 2013-2017 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.04

4,796,857 Unikalnych wizyt