czy-naprawde-trzeba-cwiczyc-aby-utrzymac-utrate-wagi

Czy naprawdę trzeba ćwiczyć, aby utrzymać utratę wagi ?

Warzywa są twoimi najlepszymi sprzymierzeńcami dla zdrowia i utraty wagi. Bardzo ważne jest, aby znaleźć je na wszystkich talerzach lub prawie. Każdego dnia powinieneś spożywać pięć porcji owoców i warzyw w ramach zrównoważonej i zróżnicowanej diety. Po pierwsze, należy wyjaśnić, że warzywa mają tę zaletę, że są bardzo niskokaloryczne. Dlatego można je jeść w dużych ilościach, co zwykle uspokaja w ramach diety.

Jak działa błonnik na odchudzanie?

Jak-działa-błonnik-na-odchudzanie

W większości warzywa są bogate w przeciwutleniacze i błonnik. Błonnik pokarmowy (rozpuszczalny i nierozpuszczalny) jest niezbędny dla organizmu. Nie są wchłaniane ani wchłaniane przez organizm i są w stanie poprawić tranzyt jelitowy. Błonnik pomaga również regulować poziom cholesterolu i cukru we krwi.  Należy wiedzieć, że te elementy pomagają zapobiegać przyrostowi masy ciała, cukrzycy typu 2, nowotworom i chorobom sercowo-naczyniowym. Przeciwutleniacze w warzywach są również dobre dla organizmu. Zwalczają Tabletki na odchudzanie szkodliwe działanie wolnych rodników i przyczyniają się do ich eliminacji, co pozwala zapobiegać wielu chorobom.

Owoce są słodkimi potrawami, a niektóre są bardziej kaloryczne niż inne. Aby schudnąć, należy zachęcać do niskokalorycznych owoców. Na przykład jabłko, owoce cytrusowe (grejpfrut, cytryna, pomarańcze itp.), melon, arbuz, ananas, morele, brzoskwinie, truskawki, maliny…

Preferuj źródła witaminy C, która jest najsilniejszą witaminą przeciwutleniającą, z witaminą E. połączenie witaminy C z warzywami bogatymi w żelazo to świetny sposób na poprawę wchłaniania przez organizm (2) ! Unikaj bardziej kalorycznych owoców, jeśli chcesz schudnąć, i faworyzuj te, które są zatkane wodą.

Gdzie najwięcej znajduje się błonnika ?

Gdzie-najwięcej-znajduje-się-błonnika

Nawiasem mówiąc, ważne jest, aby pamiętać, że owoce zawierają również błonnik, który zwiększa uczucie sytości. Większość z nich, a zwłaszcza jabłko, działa jak naturalne i wysokowydajne Frezy. Chrupnij owoce, gdy poczujesz ochotę na przekąskę i użyj ich do osłodzenia śniadań, deserów i jogurtów. Białka są niezbędne dla naszych mięśni. Jeśli chcesz schudnąć, dobrze jest ćwiczyć regularną aktywność fizyczną. W takim przypadku musisz upewnić się, że spożywasz wystarczającą ilość białka, aby zaspokoić wszystkie twoje potrzeby. Znajdziesz go w kilku rodzajach żywności, w tym w mięsie. Aby jednak schudnąć, unikaj tłustych i zbyt bogatych mięs, takich jak na przykład czerwone mięso,a także wędliny. Te ostatnie są bogate w sole i tłuszcze !

Dlatego wśród produktów, które należy spożywać w celu utraty wagi, można wymienić białe mięso (drób) i chude mięso. Oprócz nasycenia mięso to jest również mniej bogate w białko niż wołowina. Wybierz indyka i kurczaka podczas posiłków i połącz je z warzywami, aby uzyskać wyjątkowo zdrowe posiłki. Dlatego możesz również wybrać chude mięso, jeśli chcesz. Są to na przykład królik, cielęcina, wieprzowina lub niektóre części wołowiny (polędwica, Tournedos).

Spożycie białka doprowadzi do syntezy glukozy w jelitach. Ten ostatni krąży następnie we krwi, wysyłając dokładny sygnał do mózgu: sygnał tłumienia apetytu. Uczucie sytości trwa dłużej w wyniku posiłku składającego się częściowo z białka.
Zmiana wagi to zmiana życia. Jak utrzymać utratę wagi.

Co gwarantuje skuteczne odchudzanie?

Co-gwarantuje-skuteczne-odchudzanie

Pomimo konwencjonalnej mądrości błędne koło odzyskiwania masy ciała po diecie jest dalekie od nieuchronności. W zmianie wagi jest zmiana życia, Maaike Kruseman daje słowo “zwycięzcom nadwagi”, tym i tym, którzy z powodzeniem wspierali utratę wagi. Autor podnosi zasłonę nad swoimi doświadczeniami, sukcesami, trudnościami i wewnętrznymi dialogami, których ludzie, którzy nigdy nie zmagali się ze swoją wagą, mają trudności ze zrozumieniem.

To właśnie te wewnętrzne dialogi łączące dumę, niepokój, ulgę lub gniew, a wynikające z nich decyzje Maaike Kruzeman zainteresował się badaniem HOMAWLO (How to Maintain Weight Loss). Wyniki, które już doprowadziły do kilku publikacji naukowych, wyjaśniono tutaj w języku dostępnym dla laików.

Ta szeroko udokumentowana książka koncentruje się na specyfice utrzymania utraty wagi : czy zamiast tego należy ograniczyć cukry lub tłuszcze ? Dlaczego białka mają tak duże miejsce w dietach? Co dzieje się na poziomie metabolizmu ? Dlaczego uczucie głodu i sytości nie może regulować przyjmowania pokarmu przez niektórych ludzi ?

Druga część pozostawia miejsce na działania i oferuje metodologię określania strategii odpowiednich dla każdego z nich oraz instrukcje ich stosowania. Jak pokonać strach przed wagą ? Czy konieczne jest pozbawienie się pokarmów, które kochasz, aby utrzymać utratę wagi – i czy jest to możliwe na dłuższą metę ? Ale także jak radzić sobie z sabotażem otoczenia .