Dzisiaj jest: 21/10/2017 19:20:48, Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:
Policyjny pościg na krajówce. Sprawca potrącenia policjanta zatrzymany
Napisał: Redakcja, komentarzy: 16
Dodany dnia: 15 kwiecień 2014 12:15

Obrazy: poscig_olkusz_mae_4.jpg
Policyjny pościg na krajówce. Sprawca potrącenia policjanta zatrzymany
Policyjny pościg przez dwa województwa za uciekającym kierowcą Volkswagenem Phaeton na niemieckich rejestracjach zakończony. Mężczyzna uciekający najprawdopodobniej kradzionym samochodem,  potrącił dwóch policjantów usiłujących go zatrzymać. Ostatecznie wpadł w ręce stróżów prawa w Bolesławiu.  


Dzisiaj, około godz. 11, oficer dyżurny małopolskiej policji otrzymał informację, że na teren Małopolski wjeżdża ścigany przez śląskich policjantów najprawdopodobniej kradziony VW Phaeton na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca tego samochodu w Gliwicach potrącił usiłującego go zatrzymać policjanta. Przy krakowskich bramkach na A4  komendant komisariatu autostradowego natychmiast zaczął tworzyć tzw. sztuczny korek z samochodów, usiłując zablokować mu przejazd na wszystkich pasach ruchu. Ponieważ uciekinier przedarł się „bokiem” policjanci oddaliw kierunku opon dwa strzały – informuje Mariusz Ciarka z Małopolskiej Policji. 


VW zmierzał dalej z przestrzeloną oponą w kierunku drogi krajowej  DK 94 prowadzącej do Olkusza. Zarządzono więc stworzenie na tym odcinku kolejnych posterunków blokadowych. W miejscowości Wielka Wieś został staranowany i potrącony kolejny policjant ze Śląska, który usiłował go zatrzymać.  


Ostatecznie ucieczka zakończyła się w Bolesławiu koło Olkusza, na policyjnej blokadzie. Policjanci oddali kolejne 4 strzały w kierunku opon samochodu uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Ponieważ kierujący zamknął pojazd od środka policjant rozbił szybę w samochodzie i wyciągnął go na zewnątrz.  


Mężczyzna porozumiewa się w języku niemieckim. Jest w wieku około 40 lat. Został przebadany na zawartość alkohol. Okazało się, że jest trzeźwy. W olkuskim szpitalu przeszedł badania na zawartość substancji odurzających. Policja ustala, czy samochód figuruje jako pojazd skradziony i dlaczego mężczyzna unikał kontroli i uciekał stwarzając zagrożenie.


Mężczyzna został zatrzymany w Policyjnej Izbie Zatrzymań w Olkuszu. Do miejscowej komendy trafił też pojazd uciekiniera.


Obrazy: poscig_olkusz_mae_1.jpg

Obrazy: poscig_olkusz_mae_2.jpg

Obrazy: poscig_olkusz_mae_3.jpg

Obrazy: poscig_olkusz_mae_4.jpg

Obrazy: poscig_olkusz_mae_5.jpg

Obrazy: poscig_olkusz_mae_10.jpg

Obrazy: poscig_olkusz_mae_11.jpg


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

© 2013-2017 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 - Wygenerowano w sekund: 0.07

4,612,612 Unikalnych wizyt