pulsolkusza.pl Dzisiaj jest: 25 Październik 2016 22:49- Imieniny: Daria, Wilhelmina, Wilhelm, Inga, Bonifacy

Wyszukiwarka

[24-10-2016] Basen W Bukownie atrakcyjniejszy od Czarnej Góry [23-10-2016] Mapa Zagrożeń zamiast chronić przysparza problemów [03-10-2016] Szkoły na Żeromskiego do rewitalizacji [01-10-2016] Przewozy Regionalne czeka restrukturyzacja [19-09-2016] #Osiedle Młodych Pięknieje

Ostatnie Komentarze


Ostatnio na forum

Aktualnie online

  • boot00:23:01
  • domi00:27:38
  • edqfochln14 1 dzień
  • cldpubtmh77 1 dzień
  • rqatxeyrq85 1 dzień
  • Gości online: 6
stat4u

Najnowsze Aktualności

Kręta droga do Punktu Informacji Turystycznej - 07/22/2013 12:59

Którędy turysta ma dojechać do Punktu Informacji Turystycznej?

Obrazy: pit_-_na_stron_2.jpgOd kilku tygodni obowiązuje nowa organizacja ruchu w obrębie olkuskiej starówki. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Floriańskiej. Do rynku nie będzie można już wjechać bezpośrednio z ul. Górniczej. Z naszych obserwacji wynika, że nawet miejscowi kierowcy dalej jeżdżą „na pamięć”.

Do naszej redakcji zadzwonił mieszkaniec Olkusza, który zwrócił uwagę na niespójność oznakowania na ul. Górniczej. Jak twierdzi, obecne oznakowanie wprowadza w błąd osoby, które chcą udać się do punktu informacji turystycznej (tzw. PIT-u).  – Na ulicy Górniczej tuż przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną znajduje się znak drogowy ze strzałką w lewo, który kieruje nas do punktu informacji turystycznej. Jadąc dalej, zaledwie 10 metrów później widzimy znak, który zakazuje nam skrętu w lewo. Jedziemy więc dalej do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza i jedynie domyślić się możemy, że to w tym właśnie miejscu powinniśmy skręcić w lewo. Dalszego oznakowania brak. Turysta będąc tak blisko celu, będzie się gubił po całym mieście – przekonuje pan Marcin z Olkusza.

Po zmianie organizacji ruchu, aby dojechać do punktu informacji, turysta będzie musiał jechać do końca ul. Górniczej, tam skręcić w lewo w ul. Mickiewicza, następnie znowu skręcić w lewo w ul. Sławkowską prowadzącą do rynku. Objedzie niemal dookoła cały rynek i dopiero skręci w ul. Floriańską. Przez ten swoisty objazd nadrobi około kilometra. Czy nie lepiej byłoby wrócić do zasad, które obowiązywały wcześniej? zastanawia się nasz czytelnik.

Obrazy: pit_-_na_strone.jpgZgodnie z obowiązującym nowym projektem organizacji ruchu, ulica Floriańska jest teraz jednokierunkowa. Ruch na Floriańskiej odbywa się wyłącznie z rynku w kierunku ul. Górniczej. W najbliższym czasie sprawdzimy poprawność oznakowania w tym rejonie. Jednocześnie zachęcam do przekazywania do Wydziału Drogowego swoich uwag dotyczących organizacji ruchu na olkuskim Rynku. Chcemy wspólnie wypracować najbardziej przyjazne rozwiązania zarówno dla mieszkańców, jak i turystów – zapewnia Marcin Pietraszewski, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Swoje uwagi można kierować do Wydziału Drogowego Urzędu Miasta i Gminy pod nr telefonu 32 62-60-158.

Interweniujący czytelnik zwraca ponadto uwagę, że nawet miejscowi kierowcy nie przyzwyczaili się do nowych zasad i część z nich dalej skręca z ul. Górniczej w ul. Floriańską. Jak przyznają strażnicy miejscy ten problem jest im znany. Część kierowców jeździ bowiem „na pamięć”. – Nasze patrole pojawiają się w tym miejscu prewencyjnie. Kilkakrotnie pouczaliśmy kierowców jadących „pod prąd” o zasadach nowej organizacji ruchu – przyznają funkcjonariusze Straży Miejskiej. Jak dodają kierowcy, którzy łamią prawo muszą jednak uważać, gdyż cały teren wokół rynku jest monitorowany i takie wykroczenia są rejestrowane za pomocą kamer.

ŁuK

Komentarze

strazak #1 strazak
dnia lipiec 22 2013 15:22:19
To niedobre rozwiązanie. Zakaz powinien być albo zaraz przed budynkiem Muzeum lub za. Na pewno będzie łatwiej tym, co zaopatrują bar Warka. To też duże ułatwienie dla Strażaków - Ochotników. Ciekawe jak ktoś sobie wyobraża, że cięzki samochód pożarniczy przeciska się przez zatłoczony rynek. Jeszcze gdy się wraca z akcji to wszystko OK, a jak trzeba alarmowo zatankować wodę z hydrantu, który jest przy muzeum?? A jak wiadomo w Olkuszu jest kłopot z hydrantami przy większym zagrożeniu pożarowym przynajmniej mamy pewny hydrant... Następna sprawa, która jest dobrze znana Urzędnikom, Policji i SM: kierowcy nie przyzwyczaili się do tej zmiany, znak zakaz wjazdu jest mały i mało czytelny. Gdyby np taki znak postawić za muzeum po dwóch stronach napewno by był widoczny a dla wjezdzających od strony rynku dać informacje, że od tego odcinka zaczyna się droga dwukierunkowa... I problem mamy chyba rozwiązany czy to takie trudne??
strazak #2 strazak
dnia lipiec 22 2013 15:29:06
Już nie wspominam o Ochotnikach, ktorzy żeby dojechać na alarm - a nie łamać przepisów - muszą objeżdżać cały rynek, a przecież liczy się każda sekunda? Może warto napisać nie dotyczy Placu Manewrowego OSP Olkusz, interesantów, klientów Muzeum Pozarnictwa, punktu Informacji Turystycznej oraz pracowników OSP Olkusz?? Opcjonalnie też dobre rozwiązanie.
solek #3 solek
dnia lipiec 24 2013 17:17:26
turysta w Olkuszu - ale jaja!!!!!!
xc #4 xc
dnia lipiec 24 2013 21:31:17
SOLEK: i bys sie zdziwil ile osob odwiedza punkt informacji turystycznej... i to z poza olkusza
solec #5 solec
dnia lipiec 24 2013 21:56:26
jestem zdziwiony. Drogi xc czy dysponujesz danymi jaki zysk dla miasta przynoszą te osoby? Nie pytam złośliwie, a jedynie chciałbym wiedzieć czy damy radę bez przemysłu, czy sama turystyka nas "wyżywi"?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

© 2013-2016 pulsolkusza.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. WYDAWCA: PRESS-MED 32-300 Olkusz ul. Kopalniana 14 Reklama | Cennik Reklam

Projekt i wykonanie alkardo, kontakt | 3,649,396 unikalne wizyty

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.